VENKOVNÍ MARKÝZY

Zastínění terasy nebo balkónu.

venkovní markýzy

Nabízíme 6 typů venkovních markýz.

Od zaměření po montáž

Kontaktujte nás ještě nyní.

VYBRANÉ PROJEKTY

Venkovní markýzy

Nabízíme pro Vás venkovní markýzy.

Venkovní markýza je typickým zastíněním terasy nebo balkónu. Zajistí, abyste mohli využívat terasu opravdu naplno v letních vedrech i při lehkém dešti. Její největší výhodou je většinou subtilní vzhled ve spojení s velkým zastíněným prostorem. Výroba na míru - záruka 5 let - více než 70 látek

 

4 důvody, pro venkovní markýzy

 • Markýzy prokazatelně snižují teplotu pod markýzami i v interiérech – chrání Vaše zdraví i Váš majetek.
 • Žádné sloupy – velmi nenápadná konstrukce, která je upevněna přímo na zeď. Nevyžaduje žádné nosné sloupy a tak umožňuje volný pohyb na terase. Navíc v zataženém stavu je téměř neviditelná.
 • Výroba venkovní markýzy na míru - každá markýza je originál, je vyrobena přesně na míru.
 • Vysoká odolnost proti vlivům počasí, zejména větru.
 • Záruka 5 let.

 

Látka na markýzu

Markýza s kloubovými rameny je primárně určena k ochraně proti ostrému slunci. Je však ošetřena impregnací, takže ani mírný déšť není problém. Díky ošetření nanotechnologií je tkanina odolná vůči špíně, vlhkosti a plísni. V našem sortimentu si můžete vybrat z více než 70 látek na markýzy.

 

Ochrana markýzy před deštěm

Jeden z velmi častých dotazů našich zákazníků je, zda je markýza ochrání i před deštěm. Odpověď je poměrně jednoduchá. Markýza je vyrobena a testována za účelem ochrany proti slunečním paprskům.

Látka markýzy je sice opatřena impregnací a vodu na terasu nepustí, ale dlouhodobým působením vody může dojít k narušení struktury látky a nadměrnému namáhání konstrukce. Pokud není látka dokonale vypnutá, může dojít dokonce k prověšení látky a prokapávání vody. Používání markýzy za deště může způsobit poškození látky nebo konstrukce a zkracuje životnost celé markýzy. Používání markýzy proti dešti tak nedoporučujeme.

 

Jak dlouho markýza na terase vydrží?

Markýzy jsou opatřeny certifikací CE, ramena jsou testována v technických laboratořích. Testuje se zejména množství cyklů otevření a zavření markýzy na nejvíce namáhané části markýzy – ramenech.  Můžeme s jistotou říci, že markýzy mají pevnou konstrukci a ramena, proto je životnost daleko za hranicí smluvní záruky.

Životnost je dále nejčastěji limitována životností látky. Ta po delší době užívání může ztratit výraznost a sytost barvy a zejména světlé barvy jsou náchylné ke špíně. Předností našich markýz je, že můžete látku bez problémů vyměnit. Vyhnete se tak výměně celé markýzy. Pokud je dlouhá životnost prioritou při výběru, podívejte se na kazetové markýzy. Ty ochrání právě potah, když je markýza zavřená.

 

Údržba zahradní markýzy

Stínění nevyžaduje žádnou náročnou údržbu. Ve svinutém stavu je možné konstrukci lehce omýt jarovou vodou. Látku se čistit nedoporučuje pro zachování impregnace.  Zásadně je zakázáno potahy čistit vysokotlakým čističem (WAPkou). Prudký tlak vody naruší struktury tkaniny a sníží její vlastnosti při ochraně proti slunci i mírnému dešti.

 

Elektrické ovládání nebo ruční pohon?

U všech zahradních markýz si můžete vybrat, zda ji chcete ovládat manuálně nebo na elektrický pohon. Druhá varianta nabízí opravdový komfort. Nejenže můžete zastínění stáhnout/vytáhnout pouhým stiskem tlačítka na ovladači, ale markýzu může ovládat i automatika.

 • Otřesové čidlo – při silném větru může čidlo dát impulz, aby se markýza stáhla (je tak chráněna před poničením).
 • Sluneční čidlo – jestliže začne slunce svítit na terasu, markýza se vytáhne (terasa se tak nepřehřívá a je vždy připravena k odpočinku).

 

Sklon markýz

Všechny markýzy je nutné montovat s určitým sklonem, aby byla zajištěna ochrana před sluncem, ale hlavně správný odtok případné dešťové vody. Možnost velkého sklonu využijete především všude tam,  kde potřebujete odstínit nízké slunce. Nutno dodat, že naklápění není jednoduše uživatelsky měnitelné. Provádí se přímo u montáže odborným personálem. Některé markýzy umožňují sklon menší, jiné větší. Při výběru Vám poradíme.

 

Jakou markýzu vybrat na terasu

 • S kazetou nebo bez - Při volbě nejvhodnější markýzy na terasu hned na začátku určíme, zda chcete markýzu s ochrannou kazetou či nikoliv. Ochranná kazeta skryje látku a zaručí tak její delší životnost. Markýzu Allure nenabízíme.
 • Maximální rozměry - Každá markýza má omezené maximální i minimální rozměry. Je to způsobeno rozdílnou konstrukcí. Rozměry se tak stávají jedním z důležitých parametrů při výběru.

 

Nejvhodnější markýzy pro restaurace

Zastínění restauračních zahrádek je kapitola sama pro sebe. Někdy lze využít podobné řešení jako pro zastínění terasy u rodinného domu, ale ve většině případů to nestačí. Jednou z  variant jsou markýzové přístřešky.

 

Možnosti montáže

Montáž samotné markýzy je jeden z nejdůležitějších úkonů. Často se nám stává, že si lidé koupí levnou markýzu v hobby marketu, ale neporadí si s montáží. Montáž markýzy nebo pergoly je totiž vysoce odborná činnost. Je potřeba znát kotevní podklady a možnosti montáže do různých povrchů. Dále je potřeba znát síly, které působí na markýzy. Nezanedbatelnou část znalostí tvoří různé možnosti kotvení a jejich správné použití.

Markýza je navíc velice těžký předmět, který visí nad hlavami zákazníků a jejich dětí. Neodborná montáž může způsobit velké potíže.

Pro zajištění co nejvyšší odolnosti vůči větru je potřeba dbát na dodržení stanovených postupů a vhodném výběru kotevní techniky. Předností markýz je, že je lze montovat téměř kamkoliv.

 • Montáž do zateplené fasády
 • Montáž do nezateplené fasády
 • Montáž do krokví

Obraťte se na nás. A to jak při montáži markýzy, tak samotném výběru a nákupu. Dokáže Vám poradit, jaká markýza je pro Vás nejvhodnější.

Venkovní markýzy

Zastínění terasy či balkónu.

Mazel s.r.o.

OKNA | VRATA | ŽALUZIE

ROLETY | SÍTĚ | MARKÝZY

 

Hornoměstská 9, 594 01 Velké Meziříčí

IČO: 26957540

 

Vedená u rejstříkového soudu v Brně

Showroom

ždár nad Sázavou

Novoměstská 7,

Žďár nad Sázavou

tel. 608 878 882

 

Po - Pá:

09:00 - 12:00

13:00 - 16:00

Showroom

Jihlava

Znojemská 4959/119,

Jihlava

tel. 608 878 882

 

Po, St, Čt, Pá: 10:00 - 15:30

Út: zavřeno

 © Copyright 2020, All rights reserved.

Created by JS Production